BURSA MASAJ SALONU – MASAJ TEKNİKLERİ

 • eminotobursa.com -> MASAJ TEKNİKLERİ İLE ALAKALI ARADIĞINIZ HER ŞEYİ BULABİLECEĞİNİZ EN İYİ MASAJ SİTESİDİR.

 

 • bursa masaj salonu altıparmak İSKEMİK SIKIŞTIRMA
 • İskemi, kan dolaşımının eksikliği, buna bağlı doku tahrişi ve tıkanıklığı anlamına gelir. İskemik sıkıştırma, hem Şiatsu hem de tetik nokta çalışmasında kullanılan bir masaj tekniğidir (genellikle statik basınç olarak adlandırılır). İskemik kompresyonun amacı kanın bilinçli olarak bir alana yayılmasını sağlamaktır, böylece serbest bırakıldıktan sonra kan yeniden direnecektir. Bu atık maddeleri yıkar, gerekli oksijeni sağlar ve etkilenen dokunun iyileşmesini sağlar. Bölgedeki kan akışındaki bu artışa hiperemi denir.
 • bursa masaj salonu altıparmak “Bir tetik noktasına iskemik basınç uygulanması için rahat kas rahatsizlik eşiğine kadar gerilir. Başlangıçta, tolere edilebilir derecede acı verici (10’dan fazla müşteri ağrı ölçeğinde 7 ila 8), sürekli basınç oluşturmak için başparmak (veya güçlü parmak) doğrudan TP üzerine bastırılır. Hasta kasları zamanlar ve böylece TP’yi basınçtan korur, tedavi yararsızdır. Rahatsızlık hafifletme eğilimindeyken, güçlendirme için diğer elden bir başparmak veya parmak ekleyerek basınç artar. Bu işlem 1 dakikaya kadar devam eder. 20 veya 30 milimetre basınç ile. Eğer TP hassasiyet devam ederse, işlem tercihen sıcak paket ve aktif hareket aralığı sonrasında tekrar edilebilir. “” Travell, Janet, Miyofasyal Ağrı ve Bozukluk, Tetikleyici noktası el kitabı, v1.
 • Tedaviyi takiben, kasın tüm uzunluğunu “hatırlamasına” yardımcı olmak için bölgeyi yavaşça gerdirmek değerlidir.
 • bursa masaj salonu altıparmak İlk tedavi yalnızca konservatif olmalı, yalnızca bir veya iki dakika sürmelidir, ardından muamele edilen kısım için bir dinlenme günü izlenmelidir. Tedavi, ağrı ortadan kalkıncaya ve genellikle tam 3-10 seans içinde tam kullanım döndürülene kadar alternatif günlerde devam eder. Tedaviyi takiben buzun uygun şekilde uygulanması önerilir. İskemik kompresyon en etkili masaj yöntemlerinden biridir.
 • bursa masaj salonu altıparmak MYOFASİAL DUYURU
 • Miyofasyal salınım, fascia yavaşça gevşetmek için 2 dakika veya daha fazla çok hafif bir germe kullanan bir masaj teknikleri grubudur. Önlük, kuvvete direnmek üzere üretilir ancak uzun süre hafifçe esneme ile kollajen ve elastik liflerin gömülü olduğu öğütülmüş madde yumuşamaya başlar ve jel halinden sıvı hal alır. Miyofasyal gerilmenin ilk kısmı sırasında bu değişim gerçekleşiyor. Doku yumuşadıktan sonra fasyal lifler hareket etmeye başlar. Çapraz bağlar, büyük kollajen matrisini çaprazlayan mikroskobik fasiyal yapışıklıklardır ve nazik esneme bunları kırmaya başlar. Miyofasyal serbest bırakmanın gerçekleştirilmesi zaman alır, ancak sonuçlar şaşırtıcıdır.
 • bursa masaj salonu altıparmak Birkaç çeşit miyofasyal salınma tekniği vardır. Çapraz uzanan streç en yaygın olanıdır. Bir bacak çekişi veya kol çekimi, daha derin fasyal katmanları etkiler ve cilt haddeleme, yapışkanlıkları deride ve cilt ile altta yatan yapılar arasında bırakmak için iyi bir yoldur.
 • bursa masaj nilüfer ÇAPRAZALI FİBER SOLUNUMU
 • İngiliz osteopat tarafından yumuşak doku lezyonlarının tedavisi için geliştirilen Dr. James Cyriax, derin transvers sürtünme, fibrozu etkili bir şekilde azaltan ve iyileşen yaralanmalar bölgesinde güçlü ve esnek iz oluşumunu teşvik eden tek masaj tekniğidir. Çapraz elyaf sürtünmesi olarak da bilinen bu teknik, tendonlar ve kılıfları arasında oluşan, ağrılı tendonit ile sonuçlanabilecek kristal pürüzlülüğü azaltır. Aynı zamanda miyofasiyal yapışıklıkları önleyebilir veya yumuşatabilir.
 • bursa masaj nilüfer Derin, kaymaz, yağsız sürtünme çarpması, çapraz lif sürtünmesi, bir kas, tendon veya ligamanın parçasına ilerleyen parmakla veya parmakla uygulanır. Terapistin başparmak ve müşterinin cildi, tedavi edilen doku üzerinde mekanik bir etki yaratmak için yeterli süpürme ve süratle lezyonun kesin yeri üzerinde bir tane olarak hareket eder. Felç direkt olarak lezyonun bulunduğu yere, liflere dik açılı olarak uygulanmalıdır ve lifleri sıçramadan ayırmak için yeterince geniş olmalıdır. Tedavi acı verir, ancak her zaman hoşgörü içinde olur ve yalnızca müşterinin bilgilendirilmiş onayıyla başlatılmalıdır. Akut bir yaralanma sırasında ilk inflamatuvar aşamada hiçbir zaman uygulanmamalıdır.
 • bursa masaj nilüfer İlk masaj tedavisi sadece muhafazakâr, bir ya da iki dakika sürer, ardından muamele edilen kısım için bir dinlenme günü izlenmelidir. Tedavi, ağrı ortadan kalkıncaya ve genellikle tam 3-10 seans içinde tam kullanım döndürülene kadar alternatif günlerde devam eder. Tedaviyi takiben buzun uygun şekilde uygulanması önerilir.
 • bursa masaj nilüfer ÇARPMALI KORUYUCULAR
 • Soyma darbeleri, terapistlerin her gün kullandıkları birçok masaj tekniğidir. Bu teknik, kas liflerinin uzunluğu boyunca yavaş, derin, kayma basıncının uygulanmasını içerir. Soyma vuruşları, sıkışmış kas ve fasiyalleri serbest bırakır ve uzatır, kasları taze kanla yıkar ve tetik noktalarını siler (tetik noktaları, ağrıyı ifade eden aşırı haşıllanabilir kas dokusudur). Soyma vuruşları dirsek, ön kol, eklemler ve başparmak kullanılarak gerçekleştirilir. Dirsek ve önkol büyük kaslar için kullanılır ve boğumlar ve baş parmaklar kullanılır
 • bursa masaj nilüfer TETİKLEME NOKTALARI
 • Myofascial Pain and Disfonksiyonun yazarı Dr. Janet Travell, bir tetikleme noktasını (TP), sıkıştırıldığında ağrılı olan ve işlev bozukluğuna sahip nörolojik refleks devreleriyle ilişkili olan hiperirirtebilir bir nöromüsküler nokta olarak tanımlıyor. İngilizceye çevrilen bu, vücudun sinyali yanlış yorumladığı ve böylece kişinin ağrı sanki başka bir yerden geliyor gibi hissetmesine neden olan rahatsız edici bir alan. Bir bölgenin ağrıyı öngörülebilir bir noktaya götüreceği zamanın yaklaşık% 70’i tetik nokta çizelgelerinde gösterilir. Ancak her birimiz farklıdır ve birçok kez insanların kendine özgü sevk kalıpları olacaktır. Benzersiz yönlendirme kalıpları, kolaylaştırılmış bir yolaktan kaynaklanabilir. Bu, bir kişinin uzun süren bir iltihaplanma bölgesine sahip olması durumunda, vücudun bu bölgedeki sinir sinyallerini göndermesi ve alması için kullanılacağı anlamına gelir. Kolaylaştırılmış bir patika ile yeni yaralanmalar acıyı eski yaralanmaya yönlendirir. Tetikleyici nokta terapisi, kolaylaştırılmış yolları azaltmaya yardımcı olur ve sinir yollarını daha normal bir işleyişe döndürür.
 • bursa masaj nilüfer Tetik noktası, sıkı bir lif grubunda bulunan kas dokusunda veya ona bağlı fasiyada bulunur. Bir tetikleme noktasının devre dışı bırakılması, kas ve vasküler kısıtlamaya bağlı olarak lokal bozulmuş mobilite ve ağrıdan kurtulur ve refraktiv olarak ilişkili atıflı ağrı ve işlev bozukluğunu düzeltir. Tetikte bir nokta alanına bastığınızda, sevk acısı ortadan kalkar ve başparmağınızın altındaki sıkı kas yumuşar ve rahatlar.
 • bursa masaj kampanya Tetikleyici noktaları bilmek önemlidir çünkü insanlar acıyı hissetmek her zaman kaynaklandığı yerde değildir. Örneğin insanlar posterior omuzda subskapularis ağrı hissederken genellikle omuzun önündeki derin infüzyonatus ağrısı hissederler. Ayrıca kas ve tendonu değerlendirmek için direnç testleri ve eklem kapsülünü test etmek için hareket testleri aralığı kullanmak da önemlidir.
 • Kaliteli bir masaj terapisti, size yardımcı olacak çeşitli masaj alet ve tekniklerini içerecektir. Bu masaj teknikleri aşağıdakileri içerebilir:
 • bursa masaj kampanya Boyuna Kayma
 • bursa masaj kampanya Boyuna kaydırma, kan akışının yönünde uygulanan basit ama etkili bir masaj tekniğidir. Sıvı dispersiyonunu yaralanma yerinden almaya yardımcı olur ve böylece iltihaplanmayı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olur. Sıkı kasları rahatlatmada da çok yararlıdır.
 • bursa masaj kampanya Yoğurma
 • Yoğurma, farklı şekillerde yapılabilir ve masajı gerçekleştirmek için kullanılan bir elin parçası ile, örn. Başparmak yoğurma ve avuç içi yoğurma ile açıklanır. Kullanılan basınç masajın amacına ve tedavi altındaki dokuların büyüklüğüne göre değişmelidir. Hareketin ritmi ve hızı, basınç aralıklarla uygulandığından da eşit derecede önemlidir.
 • bursa masaj kampanya Myofascial Bültenleri
 • bursa masaj fiyatları Miyofasyal salınım, vücudun dengesini sağlamak amacı ile ön panoyu gerdirmek için manuel tekniktir. Fascia cilt ile kas ve kemiğin altında yatan yapı arasında bulunur; kasları, organları ve vücudumuzdaki iskelet yapılarını kaplayan ve bağlayan kesintisiz bağ dokusu dokusu oluşturur. Yaralanmalar, stres, travma ve kötü duruş fasyaya kısıtlama getirir ve miyofasyal salınmanın amacı, fasya kısıtlamasını serbest bırakmak ve dokusunu eski haline getirmektir.
 • bursa masaj fiyatları Tetikleyici Nokta Terapisi
 • Tetikleyici nokta terapisi, vücudun diğer bölgelerindeki ağrı ve işlev bozukluğunu gidermek için kas dokusunu yumuşatmak için basıncın uygulanmasını içeren bir üstyapı tekniğidir. Tetikleyici noktalar, çoğunlukla akupunktur noktaları ile çapraz olan kas hiperaktivitesinin aktif merkezleridir. Ayrıca, kaslarınızın “knot” larının tetikleyici noktalar olduğunu da göreceksiniz.
 • bursa masaj fiyatları Derin Enine Sürtünmeler
 • Enine sürtünme, doğrudan parmak tarafından uygulanan çapraz bağ dokusu tedavisidir. Enine sürtünmeler, doku liflerinin yönünde uygulanan salınımlı bir basınç kullanır. Bu teknik, kalınlaşmış, ağrı üreten yara dokusunun parçalanmasına yardımcı olmak için ağırlıklı olarak tendon veya ligament yaralanmalarında kullanılır. Bu lezyonlar azalmazsa, muhtemelen daha fazla tahrişe neden olurlar ve gerekenden daha çabuk dejenere olurlar.
 • bursa masaj fiyatları Sıkıştırma Masajı
 • Dokularda derin hiperemi ve yumuşatıcı etki yaratmak için kullanılan kaslara ritmik sıkıştırma. Genellikle daha derin, daha spesifik masaj işi için bir ısınma olarak kullanılır. Spor masajı sıkıştırma masajını kullanır.
 • bursa masaj fiyatları Çapraz Elyaflı Masaj
 • Çapraz elyaf sürtünme teknikleri genel kas guruplarında germe ve genişleme etkisini yaratmak için uygulanır; Veya bölgeye özgü kas ve bağ dokusunda, yapışıklıkları azaltmak ve iyileşme sürecinde kuvvetli, esnek onarım yaratmaya yardımcı olmak için uygulanan derin enine sürtünme.
 • bursa masaj bursa/nilüfer/ertuğrul İsveç Masajı
 • İsveç masaj teknikleri, uzun vuruşlar, yoğurma, sürtünme, dokunarak vurma, vurma, titreşim, kızarma ve sallanma hareketleri içerir.
 • bursa masaj bursa/nilüfer/ertuğrul Tekniğin olağan sırası şöyledir:
 • Etkililik: Avuç içi, parmak ve / veya parmak ucuyla vuruşları kayma
 • Petrissage: Eller, başparmaklar ve / veya parmaklarla yığılma hareketleri
 • Sürtünme: Ellerin, başparmakların ve / veya parmakların parmakları ile dairesel basınçlar
 • bursa masaj bursa/nilüfer/ertuğrul Titreşim: Vücut sallamak veya titreşen salınım hareketleri
 • Vurmalı Çalma: Saldırıya vurmak veya hafifçe vurmak
 • Pasif ve aktif hareketler: Bükme ve gerdirme
 • PNF Gerilmeleri (propriyoseptif nöromüsküler kolaylaştırma)
 • bursa masaj bursa/nilüfer/ertuğrul PNF teknikleri, pasif germe ve izometriyi kasınızla dönüşümlü olarak pasif şekilde uzatılmış ve daralmış halde birleştirir. Teknik, kas uzunluğunu uzatmak için kaslardaki sinir reseptörlerini hedefler.
 • Birincisi, rahat kas, bir ortak tarafından gerilir, zemine karşı kendi vücut ağırlığı olanlar, bir duvar veya benzer bir direnç.
 • Daha fazla gerilmenin mümkün olmadığı yerde gerginlik 30 saniyeye kadar tutuluyor. Bununla birlikte, bu süre zarfında kas olabildiğince daraltılmalıdır.
 • bursa masaj bursa/nilüfer/ertuğrul Son olarak, kas tekrar rahatladığında, hemen uzatılmalıdır, böylece daha sonra tekrar mümkün olur.
 • Gerginleştirme ve bükülme dönüşümlü bu teknik, her seferinde biraz daha gerginlik kazanmak için birkaç kez tekrar edilebilir.
 • FizioWorks masaj terapistiniz, vücudunuz için doğru olduğunu anlayan bir profesyoneldir. Vücudunuz için neyin en iyisi olduğuna dair herhangi bir sorunuz varsa, masaj gereksinimlerinizi tartışmak için lütfen bizi arayın.
 • bursa masaj bursa/nilüfer/ertuğrul Derin doku masajları, vücudun kas sistemindeki gerilimi azaltmaya odaklanır. İyi bir derin doku masajı yapmak için, insan kas anatomisinin temellerini, ağrıya neden olmaksızın derin basıncı nasıl uygulayacağınızı ve daha fazla dikkat gerektiren alanları nasıl tespit edebileceğinizi bilmeniz gerekir. Profesyonel masözler birçok saatlik okula katılırlar ve günlük teknikleriyle çalışırlar. Tüm bu eğitim olmadan bile temelleri öğrenerek hoş bir derin doku masajı yapabilirsiniz.
 • Aşama 1
 • bursa karanfil masaj salonu Masaj yapmayı öğrenmek istediğiniz bölgedeki kasların temel anatomisini öğrenin. Başlamak için iyi bir yer geri döndü. Kaynakların bağlantısını kullanarak arka kasların güzel görüntülerini bulabilirsiniz. Birini masaj yaparken pratik yapın ve sırtında hissettiğiniz kasları resimde gördüğünüzle eşleştirmeyi deneyin.
 • Adım 2
 • bursa karanfil masaj salonu Alana biraz masaj yağı sürünerek ve ön kolunuzu çalıştırarak, çapraz olarak, müşterinin arkasındaki bir taraftan yukarı ve aşağı doğru masaj yapmaya başlayın. Kolunuzla itmeyin, ancak ağırlığınızla yaslanın ve öne doğru kaymadan önce önkolunu aşağı kaydırın. Çalışırken kemik yüzeylerine, özellikle omurgaya bastırmaktan kaçının.
 • Aşama 3
 • bursa karanfil masaj salonu Tek tek kasları ve aralarındaki sınırları araştırmak için parmak uçlarınızı veya parmaklarınızı kullanın. Gittikçe parmak uçlarınıza ya da parmaklarınıza yaslanarak daha odaklanmış baskı uygulamaya başlayın. Gergin düğümler veya kas hareketliliğinin daha sınırlı olduğu alanlar arayın. Bunlar, müşterinizin bastığınızda ihale duyduğunu söyleyeceği alanlardır. Bunlar ayrıca daha fazla dikkat gerektiren alanlardır.
 1. Adım
 • bursa karanfil masaj salonu Düğüm noktalarına veya gergin bölgelere, parmaklarınızın veya başparmaklarınıza yaslanarak ve yavaş yavaş kasların içine batmalarına izin vererek daha fazla basınç uygulayın. Omuzlarınızla itmeyin aksi takdirde düğüm noktalarını çabucak düzeltmeye çalışmayın. Sabrınız varsa ve dokuya daha fazla nüfuz etme nazik baskınıza izin vermek veya acıya neden olabilirsiniz.
 • Adım 5
 • bursa karanfil masaj salonu Neyin iyi hissettiğini bulmak ve ağrıya neden olmadığından emin olmak için masaj yaptığınız kişiye danışın. Profesyonel değilseniz, sürekli iletişim şarttır.

Bir cevap yazın

mersin escort bayan