Bursa REFLEKSOLOJİ Masaj Salonları

REFLEKSOLOJİ

Bursa bayan masözler  1.000 yıldan uzun bir süredir Çin’de refah ve rahatlama metodu olarak kullanılan bu Oriental masaj, ayakları enerji düzeylerini iyileştirmek ve dengelemek için vücudun belirli kısımlarıyla ilgili noktalara odaklanmaktadır.

REIKI

Bursa bayan masözler  Gerçekten “evrensel yaşam gücü enerjisi” anlamına gelen bu, iyileşme amacıyla enerjiyi birisine kanalize etmek için kullanılan bir sistemdir. Zehirli enerji ve maddeleri, fiziksel, duygusal, zihinsel veya ötesinde olup olmadığını çözerek ve ortadan kaldırarak çalışır. Bu, doğal bir iyileşme gerçekleşebilmesi için uyumlu bir ortam yaratmaya yardımcı olur.

 

Sırt ağrısı? Dinlenip gevşemeye mi ihtiyacınız var? Lüks ‘Kolaylığı Kolaylaştır’ masajlarımızla kaslarınızdaki düğümleri ve gerilimleri eritin. Bursa masaj salonu herkesin ihtiyaçlarını karşılamak için rahatlatıcı bir İsveç Stili Masajı’ndan daha yoğun bir Derin Doku Masajı’na kadar bir masaj sunuyoruz. İster düğümlü, gergin kasları rahatlatmak isterse de vücudu rahatlatmak ve canlandırmak için sizin için mükemmel bir masajımız var. Kendi evimizdeki aromaterapi yağları markamızın kullandığı tecrübeli terapistlerimizle yapılan bir toplantıdan sonra rahat olmanızı ve canlanmanızı restore edeceğiz.

 

Bursa masaj salonu yedi güzel tedavi odası ve dayanılmaz tedaviler arasından seçim yapabileceğiniz bir dizi seçenek var. Yatıştırıcı yüzlerden derin doku masajlarının canlandırılmasına kadar tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek çeşitli tedavi ve spa paketleri sunuyoruz. Oku … direne dayanamayacaksın …

Tedavinizi rezervasyon için çevrimiçi rezervasyon yaptırabilir veya numaralı yardımsever resepsiyon ekibinizi arayarak orada size tavsiyelerde bulunabilir ve rezervasyon işleminin her aşamasında bilgilendirildiğinden emin olabilirsiniz. Seçtiğiniz tedavileri ‘alışveriş sepetinize’ ekleyerek, hediye çeki veya çevrimiçi bir e-kupon şeklinde tedaviler ve spa günlük paketleri satın alabilirsiniz.

Bursa masaj salonu ilçedeki en iyi terapistleri seçtik, hepsi de güzelliği olan her şey hakkında son derece nitelikli uzman ve tutkulu bireyler. İzmir masaj salonu güvende olduğunuzu ve kendinizi iyi hissedeceğinizden ve pampered hissedeceğinizden emin olacağız. Bursa bayan masözler Canlandırıcı eksfoliyasyon, eller ve ayaklar için lüks muamele, yatıştırıcı yüzler ya da evdeki ‘Kolaylığı Kolaylaştır’ masajlarından birinde şımartabilirsiniz.

Kapsamlı Tedavi Menümüzden birkaçını seçmek için Get Waisted Tummy Sculpting, Full Monty ve lezzetli bir Şampanya Masajı sunuyoruz! Tecrübeli ekibimiz ürünlerimizi dünyanın önde gelen markalarından tedarik etmektedir; Elemis, Mama Mio ve Jessica gibi ürünlerle dikkat çekici bir şekilde seçmeli ve harika sonuç veren ve her bir tedavimizi tamamlayan ürünler içermelidir.

Terapistlerimiz sadece nitelikleri ve profesyonellikleri için değil Bursa masaj salonu samimi ve yakışıklı kişilere, kişisel zevkinize en iyi dikkatin verilmesini sağlamak için çalışıyoruz. Misyonumuz “hayatın stresini ortadan kaldırmak” ve Bursa bayan masözler deneyiminizin mevcut en iyi Cotswold spa dinlenme yeri olmasını sağlamaktır.

Yaşam Tarzı Spa markası olarak bilinen Bursa bayan masözler, kendi başına ya da aile veya arkadaşlarınızla mükemmel pampering deneyimi için ziyaret etmek için harika bir yer.

 

 

Bursa Mudanya Terapi salonları Terapatik Sırt Masajı İçin Gerekli Ekipmanlar:

Sıcak, sessiz, rahat bir ortam.

(Firma) yatak, masaj masası veya döşeme minderi gibi sağlam ve rahat yüzey.

Masaj yağı. Bebek yağı bir başlangıç ​​için iyi olur.

Havlular: uzanmak ve vücudu örtmek için.

Minder veya yastıklar.

Arka Destek El Kitabı – Alt Sırt Ağrısı için

Daha fazla bilgi edinin!

Daha fazla bilgi edin!  Arka Bakım Kılavuzu

Masaj İpuçları:

 

Bursa Mudanya Terapi salonları Masaj yağı deride oluşan sürtünmeyi azaltır ve kılların çekilmesini engeller. Çok fazla kullanmayın: Daha az yağ, daha fazla sürtünme ve daha derin basınç.

Yatıştırıcı veya yatıştırıcı bir yanıt vermek için daha yavaş hareket kullanın.

Parmakla veya başparmakla baskı uygularken diğer parmaklarınızla parmaklarınızı destekleyin. Aksi halde baş parmaklarınızı takacaksınız!

 

Bursa Mudanya Terapi salonları  Masaj Hasta Konforu:

 

Hasta sırt ağrısı, ayak bilekleri, boyun veya omuzlarında rahatsızlık hissediyorsa, minderler gövdenin tüm uzunluğunun altında ve / veya ayak bilekleri altında, omuzlarda veya başın yanında yer almalıdır (sağdaki şema). Hamilelikte hasta yan yatabilir. Bu makaledeki masaj tekniklerini hamilelik döneminde kullanmayın (yeterince nazik değil) . 101lifestyle.com adresindeki şu makaleyi deneyin: Gebelikte Masaj: Adım Adım Kılavuzu

Bursa Mudanya Terapi salonları  Masaj resmi: Yastıklar

Üzerinde çalışılmayan vücudun herhangi bir parçasını sıcak bir havluyla örtün.

Önce masaj yağını ellerinize dökün ve sonra uygulayın (aksi takdirde çok soğuk!) Masaj başladıktan sonra, hiç şaşkınlığa yol açmayacak şekilde kişiye bir el koyun.

Kemik süreçlerinde doğrudan baskı önlemek.

(Önemli!) – Hastaya geri bildirim isteyin: Yeterince ısınmış mısınız? Rahat mısın? Nasıl hissediyor?

Masaj Uyarıları:

Kemik süreçlerinde minimum direkt basınç.

Kırık cilt, kabarcıklar veya olası enfeksiyon bölgelerinden kaçının.

Ayrıca bkz. Sırt Ağrısı Kırmızı Bayraklar

 

Bursa Mudanya Terapi salonları  Masaj Faydaları:

Gevşeme, kasların sızdırılması.

Duygusal konfor ve stres yönetimi.

Beden farkındalığının artması.

Toksinlerin salınması için iyileştirilmiş dolaşım ve gelişmiş lenfatik drenaj.

 

Terapötik Sırt Masaj Tekniği İpuçları: Eşini

 

karnında sağlam, rahat bir yüzeyde uzanır (aşağıdaki diyagramlara bakın). Kendi sırtına dokunmadan bütün sırtına erişebildiğinden emin ol.

 

Geri Masaj Tekniği, İpucu 1:

Bursa Osmangazi aromaterapi masaj salonları Bütün El Yanıtı

 

Masaj yağını elinize alın ve bütün el “efleurage” ( tanım – düzgün ritmik vuruş) ile mütevazı bir miktar ( yukarıdaki ipuçlarına bakın ) uygulayın : Her iki elin tüm yüzeyini kullanın (şemaya bakın). Bel ağrısından aşağıya kadar oldukça yukarı doğru, daha sonra (nazik basınç), çevresini sarın ve arka arka bölgede (5 ila 10 dakika) sırayla yukarı doğru kaydırın.

 

Sırt Masaj Tekniği, İpucu 2:

Elin Topuk Kullanımı Efekti

 

Daha küçük bir temas alanı var, bu nedenle basınç daha derin. Her iki el de çevrelerinde çalışır – alt sırtından başlayın. Bir daire içinde, önce dışarıya, daha sonra yukarı doğru hareket ettirin ve merkeze dönün. Yavaş yavaş sırt üstü ilerleyin (5 dakika).                               Resim: Elin Topuk Kullanan Etkileri

 

 

Geri Masaj Tekniği, İpucu 3:

Güçlendirilmiş Parmakları Kullanan Etkili

 

Bursa Osmangazi aromaterapi masaj salonları  (Daha küçük temas alanı, daha derine inin – diyagrama bakın). Üzerinde çalıştığınızın zıt tarafında durun. Önce sağ tarafta durmanızı öneririm. Parmaklarınızın daireleriyle (bir eliniz üst üste) merkez çizgiden uzaklaşın ve omurgaya doğru geriye doğru kayın. Arka sırttan başlayın ve üst sırtına kadar (beş dakika) başlayın.                               Resim: Parlak parmaklar kullanarak etkinlik

 

 

Geri Masaj Tekniği, İpucu 4:

Sıyırma, Güçlendirilmiş başparmak kullanarak

 

Omurganın her iki tarafındaki “sosis şeklinde” kasların tam uzunluğunda derin basınç uygulanarak kayar (bkz. Diyagram). Boynu örttüğünüzde basıncı biraz aşağı çekin. Yavaşça ve kasıtlı olarak hareket edin, alttan üst sırtlara doğru kayarken, düğüm noktaları veya hassas noktalar hissedin. Her iki tarafın üç katı; Birkaç dakika efleuraj ile değiştirilebilir (teknikler yukarıdaki 1-3) ve sıyırma işlemini tekrarlayın.                  Resim, Masaj Tekniği: Soyma

Bursa Osmangazi aromaterapi masaj salonları  Sırt Masaj Tekniği, İpucu 5:

Güçlendirilmiş Orta Parmak Kullanan Sürtünmeler:

 

Her eğik işlemin her iki tarafındaki sert hareketler. Alt omurganın yanına başlayın ve yukarı doğru hareket ettirin. Her noktada 5 sürtünme uygulayın – boğazın üstünde bir yerde daha fazla sürtün.                 Resim: Masaj Tekniği, Sürtünmeler

Sırt Masaj Tekniği 6:

Kolları Kullanarak “Verimlilik”

 

Sağa doğru basınç uygulayın (şemaya bakın) ve kolu omuz bıçaklarının hemen altına kadar başa doğru hareket ettirin. 6 vuruş. İlk inme için bel ağrısı ihtimalinin farkında olun                    Masaj Tekniği Sürtünmeleri

Geri Masaj Tekniği, İpucu 7:

Güçlendirilmiş baş parmağının sürekli basıncını kullanarak tetik noktasının serbest bırakılması.

 

Bursa Osmangazi aromaterapi masaj salonları  Hastanın acısı sizin kılavuzunuz olsun. Baş parmağınızı, hastanızın size söyleyebileceği veya hissettiğiniz herhangi bir hassas nokta veya düğüm üzerine koyun ve artan basınçla sıkıca bastırın: Ağrı 6’dan 7’ye kadar olan basıncını kademeli olarak arttırın on. Ağrı yaklaşık 4/10’a düşene kadar basıncı tutun (yaklaşık 5 saniye sürer). Acil olarak (basıncı kesmeyin), ağrı 10 ölçekte 6 ila 7 olana kadar tekrar artar ve ağrı 4/10’a kadar azaltıp durana kadar basılı tutun. İkinci adımı tekrarlayın. Bu çok acı vericidir, ancak hastaya çok fazla zarar veremezsiniz – tam tersi: kas ve bel ağrısı (üst veya alt) mucizevi bir şekilde kaybolabilir. Baş parmağınız daha çok acı çekebilir, bu yüzden diğer elinizin parmaklarıyla desteklediğinizden emin olun ve her tetik noktası bıraktıktan sonra,                        Masaj Tekniği: Tetikleme Noktası Verme

 

 

Geri Masaj Tekniği, İpucu 8:

Etkileme ile Bitirme

 

Bursa Nilüfer ucuz masaj salonları Desteklenen parmaklarla efekt uygulayın (yukarıdaki teknik 3), daha sonra elin topukuyla (yukarıdaki teknik 2), daha sonra tam elle sağlanan efleurayla (teknik 1) efleuraj yapın. Bu, sıyırma ve tetikleme noktasıyla gerçekleştirdiğiniz iyiliği artıracaktır. Ardından hastayı birkaç dakika sessiz bırakın.

 

Hastaya Tavsiye:

 

Masajdan sonraki beş gün boyunca, hastanın bir seferde yarım saatten fazla oturup, durmadan veya çalışmamaya özendirin; Kısa bir yürüyüş mola vermek ve sık sık su yudumlamaktır.

 

Sırt Ağrısı Kırmızı

 

Bursa Nilüfer ucuz masaj salonları  Bayraklar Masaj hastanızın aşağıdakilerden herhangi biriyle ilgili sırt ağrısı (üst veya alt) varsa, bunları bir tıp uzmanına yönlendirin. Ayrıca bkz: – Sırt Ağrısı Kırmızı Bayraklar

20 yaşından küçük veya 55 yaşından büyük ve ilk kez ağrı çekiyor.

Ağır bir yaralanmadan sonra ağrı, örneğin trafik kazası.

Ağrı sabittir ve kötüye gitmektedir.

Ağrı omurganın üst kısmındadır.

Geçmişteki veya şu anda kanser.

Steroid almak (Cortico).

Uyuşturucu suistimali veya HIV bulaşmış.

Genellikle iyi değil ya da ateşli.

Önemli kilo kaybı.

İleri eğilme zorluğu çekmeye devam edin.

Ağrı dışındaki sinirle ilgili sorunlar: Sansasyon kaybı (özellikle eyer üzerinde oturacak alanın – eyer anestezi olarak adlandırılır), güç kaybı, idrar veya bağırsak tıkanıklığı.

Omurganın açık yapısal deformitesi.

4-6 hafta sonra azalmayan ağrıyı zayıflatma.

 

 

Bursa Nilüfer ucuz masaj salonları  Terapatik Sırt Masajı İpuçları ve Tekniklerine Giriş

 

İyi bir geri bildirim vereceğiniz bir anlayış ortakının yardımına sahip olduğunuz sürece, masaj uzmanlarınınkiyle yarışan terapötik sırt masaj tekniklerinizi (İsveç Masajı: Etkili ve Stripping, Tetikleyici Nokta Bırakma) hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz.

 

Doğal Yağların Güzellik Yararları

 

 

Bir uygulayıcıyı nasıl seçmeliyim?

 

Bir terapist arıyorsanız, Amerikan Masaj Terapisi Derneği (AMTA) www.eminotobursa.com web sitesinde bir yer belirleme hizmetine sahiptir . Posta kodunuzu girerseniz, uzmanlık ve yılların verdiği deneyimlerin yanı sıra lisanslı veya sertifikalı (devlete bağlı) masaj terapistlerinin bir listesini alırsınız.

 

AMTA masaj terapistinizin Terapötik Masaj ve Gövde Ulusal Sertifika Kurulu (NCBTMB) tarafından onaylanmasını önerir.

 

Bursa Nilüfer ucuz masaj salonları Masaj terapisti ve AMTA üyesi LMT, Kristen Sykora “Herkesin farklı ihtiyaçları var” diyor. “Her terapist farklı davranıyor, beğendiğinizi bulana kadar farklı insanları denemeye devam edin, çünkü iyi uyum sağlamak çok önemlidir.”

 

Masajı ne zaman programlayayım?

 

Masajınızı ayarlamadan önce gününüzün programını düşünün. Örneğin, hemen önce yemek yemeyin veya masajınızdan hemen sonra egzersiz yapın. Sykora, “En iyisi daha sonra soğumayı deneyebilirseniz,” diyor. “Masaj sonrasında rahat ettirmek istiyorsan, paranın tamamını alabilirsin.”

 

Sağlık durumuyla masaj yapabilir mi?

 

Bursa Nilüfer ucuz masaj salonları  Masajın , kan basıncını düşürmekten migrenin hafifletilmesine kadar bir dizi sağlık yararı olduğu gösterildi . Araştırmalar, masajın kanser , HIV ve Parkinson hastalığı olan hastalar için ağrıyı hafifletmesine yardımcı olduğunu gösterdi . Masaj, genel sağlığınız için iyi bir şey olan daha düşük strese yardımcı olabilir.

 

Mich. Lapeer’deki Sağlık Zenginleştirme Merkezi direktörü ve terapötik masaj için bir ders kitabı yazarı olan MS, NCMBT, “Araştırma, masajın vücudun stres fonksiyonuyla ilişkisini ortaya koyduğunu gösteriyor” diyor ve ekliyor: “Uçuşu hafifletmeye yardımcı oluyor; Ya da savaş tepkisi veriyor ve dinlenme ve geri yükleme sisteminde baskınlığı etkinleştiriyor. ”

 

Ciddi bir tıbbi durumunuz varsa, öncelikle doktorunuzla masaj yapmanız gerekir.

 

Çıplak mı kalacağım

 

Çıkarmadan rahatça rahatça giyinip çıkarmanız yeterlidir. İsterseniz iç çamaşırlarınızı bırakabilirsiniz; çünkü masaj giyim yoluyla yapılabilir. Masaj terapisti, soyunurken veya odadan çıkarken size gizlilik kazandıracaktır. Masaj sırasında terapist vücudunuzun masaj yapmayan kısımlarını örtmek için bir tabaka veya havlu kullanacaktır.

 

Bursa masaj sitesi Masaj zarar verecek mi?

 

Sykora, zarar vermemeli diyor. Ancak iletişim hatlarını açık tutmalısın.

 

 

Ilgili içerik

SLAYT GÖSTERISI

 

15 $ ‘ın Altında Sağlıklı Mutluluklar

Başlama

“Eğer bir terapist bir bölgede çok derine iniyorsa,” diyor Sykora, “onlara söylemelisin, ‘Bu hassas.’ Ya da ‘Bu biraz fazla, hafifletebilir misin?’ ”

 

Bursa masaj sitesi  “Asla bir masaja katlanmak zorunda kalmamalısın,” dedi Fritz. “Sen orada yatıyordu ve grit zorunda olmamalıdır dişleri Bu önemli hissedebilir., Ama yukarı pekiştirmek yapmaz.”

 

Masaj sırasında konuşmalı mıyım?

 

Sana kalmış. Bazı insanlar sessiz kalmayı ve masaj sırasında müzik dinlemeyi sever. Diğerleri hafif konuşma yapmaktan hoşlanırlar. Masaj terapistinize tercihinizi söyleyin.

 

Sykora, “Konuşmak ya da sessiz kalmak gibi olsun, rahatsız olursanız masaj terapistine kesinlikle söylemelisiniz – eğer çok sıcak, çok soğuksanız ya da müziğe dayanamıyorsanız” diyor Sykora.

 

Ya uykuya dalarsam?

 

Bursa masaj sitesi Masaj sırasında uyuşuk olabilir, bu yüzden uyurken endişelenmeyin. Sykora, “Bu aslında iyi bir şey” dedi. “Gevşemiş olduklarını biliyorum ama sonunda uyanacağım, masaj bittikten sonra kendinize bir kaç dakika ayırın, her zaman iyi bir şey” dedi.

Bir cevap yazın

mersin escort bayan