Bursa Masaj terapisi

Bursa Masaj terapisi

 

Masaj terapisi yumuşak dokuların ve insan vücudundaki kasların ovulmasını ve yoğrulmasını içerir. Bu iyileşmeyi teşvik etmek ve kişinin sağlığını ve refahını geliştirmek için.

 

Bursa  ‘Masaj’ terimi, ‘yoğurmak’ anlamına gelen Yunanca ‘Massein’ kelimesinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Aynı zamanda Arapça “yumuşakça basmak” anlamına gelen “püre” kelimesiyle de bağlantılıdır. Her ikisi de şu anda sağlık, güzellik tedavisi ve sporda kullanılan tedaviyi uygun bir şekilde tanımlıyor.

 

Bugün kullanılan 250 den fazla çeşitlilikte masaj ve vücut geliştirme terapisi vardır. Her modalitedeki farklılıklara rağmen, hepsi kasları ve vücut dokusunu hareket ettirmek için dokunma ve manipülasyon tekniklerini içerir. Amaç, stres, gerginlik, ağrı ve bir takım rahatsızlıkları hafifletmektir.

 

Bu sayfada, masajın geçmişi ve farklı türleri inceleyen bu terapiyi derinlemesine inceleyeceğiz.

 

Bursa  Masaj tarihi

Terapi binlerce yıldır kullanıldığı için masajın geçmişi çok büyük. Kökenleri Doğu’da yatmaktadır. Topluluklar, binlerce yıl önce, sağlığın korunması için vücudun enerji dengesine ihtiyaç duyulduğuna inanmaktadırlar. Akupressür gibi teknikler enerji meridyen noktalarına dayalı olarak geliştirildi. Bunlar, enerji akışı yeniden sağlanması için tedavi sırasında uyarılır.

 

Bursa  Masaja yapılan en eski referans, M.Ö. 2700 yılına dayanıyor. Bir Çin tıbbi metni, terapötik amaçlarla kullanımını ayrıntılarıyla anlatmaktadır. O zamandan beri, bu vakıflara kendi masaj türlerini oluşturmak için sayısız kültür var. Bu, bir dizi stil ve yaklaşımla sonuçlandı.

 

Batıda

 

Bursa Batı, Yunan imparatorluğu sırasında masaj terapisine getirildi. ‘Tıbbın babası’ Hipokrat, yaptığı anılarda terapi hakkında yazdı. Ona kasların gevşetilmesi ve yumuşatılması için ‘sürtünme’ deniyordu. Roma döneminde, zamanın en büyük tıp doktorlarından biri olan Galen, hastalıkları ve fiziksel yaralanmaları tedavi etmek için terapiyi kullandı. Bu, anatomi ve fizyoloji bilgisindeki gelişmelere katkıda bulundu. Galen, spor masajının özgün yeniliği olarak düşünülür.

 

1450-1600 arasında masaj tedavisi Avrupa’ya ulaştı. Bursa Masaj Salonu Tıp okullarında kuruldu. On altıncı yüzyılda Fransız doktoru ve modern cerrahın kurucusu olan Ambroise Para, masaj yapmaya başladı. Sert ve yaralı eklemlerin tedavisinde etkili olduğunu tespit etti. Diğer Avrupa hekimleri de davayı takip ettiler – tedaviyi geleneksel tıbbın yanında kullanmak için uygulamalarına entegre etti.

 

On dokuzuncu yüzyılda, en ünlü masaj türlerinden biri ortaya çıktı. İsveç masajı Henrik Ling tarafından İsveç jimnastiklerinde kullanılan tekniklerden geliştirildi. Ling yaşamını öğretmenlik mesleğine adadı. Ölümünden önce bir öğrenci St Petersburg’da bir klinik kurdu. Bu, tedavinin farkındalığını arttırmaya devam etti.

 

Bursa Masaj Salonu 1840’lı yıllarda, Ling’in bir başka eski öğrencisi olan Dr Mathia Roth, masaj tedavisini İngiltere’ye getirdi. Diğer iki öğrenci, Charles Taylor ve George R Taylor MD kardeşi yaklaşık 1856 yılında ABD’ye terapiyi sundu. Önümüzdeki 30 yıl boyunca masajın popülaritesi arttı.

Günümüz

 

Bursa Masaj Salonu  Günümüzde masaj terapisi yaygın bir şekilde mevcuttur. Konuyla ilgili kapsamlı bilgi ve literatür de bulunmaktadır. Son on yıllarda, masaj spor ve güzellik endüstrisinde buharlaştı. Bugün, palyatif bakım planlarının bir parçası olarak konvansiyonel tıbbın yanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Terminal hastalıkla bağlantılı ağrı, rahatsızlık ve duygusal sıkıntıyı gidermek için yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Palyatif bakım sayfamızda daha fazla bilgi edinin.

 

Bursa Masaj Salonu çeşitleri

Daha önce belirtildiği gibi birçok farklı masaj çeşidi vardır. Terapiyi denemek istiyorsanız, hangisinin sizin için doğru masaj olduğunu belirlemek için çeşitli yöntemleri araştırmanız gerekecektir. Bu, bireysel ihtiyaçlarınıza, hedeflerinize ve / veya hastalığınızın niteliğine bağlı olacaktır.

 

Bursa Masaj Salonu  Amatsu

Bu masaj terapisi, geçmiş olaylardan kaynaklanan bedendeki duygusal ve fiziksel gerginliklerin giderilmesine yöneliktir. Bursa Masaj Salonu Amatsu terapistleri, vücudun yeniden dengelenmesi için bir dizi masaj tekniği kullanacaklar. Bakım ve yaşam becerileri sonrasında da sağlayacaklar. Amaç, müşterilerin hayatta karşılaştıkları zorluklarla – hem duygusal hem de fiziksel olarak – daha iyi baş etmelerine yardımcı olmaktır.

 

Bursa Görükle Masaj Salonu Amatsu terapistleri, acının vücudun diğer bölgelerinde – yalnızca bir noktada değil – ortaya çıkabileceğine inanıyor. Bu nedenle, bazı bileşenleri dengeye getirmek için vücudun bütünüyle birlikte çalışacaklardır. Fiziksel vücudun yanı sıra beslenme, ‘qi’, zihin ve çevre üzerinde yoğunlaşacaklardır. Hareket testleri vücudun yapısını ve işlevlerini kontrol etmek için de kullanılabilir.

 

Bursa Görükle Masaj Salonu  Kanıt sınırlı olmakla birlikte, amatsu’nun pek çok faydası olduğu düşünülmektedir. Bunların arasında gelişmiş koordinasyon, kemik yapısının stabilizasyonu ve toksinlerin giderilmesi bulunur.

 

Bursa Görükle Masaj Salonu Çin masajı

Çin masajı bir dizi masaj tekniğinden kaynaklanır, ancak akupunktur ile yakından bağlantılıdır. Bunun nedeni, Çin masaj terapistlerine meridyen sistemi tarafından yönlendirilmeleridir.

 

Bursa Görükle Masaj Salonu Çin masajı ile ilgili çoğu ders kitabı 30 ile 70 arasında yazılmıştır. Bunlara derin ve nüfuz eden ritmik vuruşlar ve yumuşak doku manipülasyon yöntemleri dahildir. Bazı Çin masaj terapistleri iyileşmeye yardımcı olmak için tedavide bitkisel ilaçları içerecektir.

 

Bursa Görükle Masaj Salonu Çin masajının birincil amacı vücudun enerjisini uyarmak ve dengelemektir (qi). Bir oturum iki saate kadar sürebilir ve çok derin bir deneyim olabilir.

 

Bursa Görükle Masaj Salonu  Derin lenfatik terapi

“Lenfatik drenaj” olarak da bilinen derin lenfatik terapi, vücutta birikmiş sıvı alanlarını serbest bırakmak için kullanılır. Amaç lenfatik sistemle ilişkili çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmektir.

 

Bursa Görükle Masaj Salonu Lenfatik sistem vücudun yabancı protein veya yutulan bakteri toplamak ve nötralize damar ve düğümlerin bir koleksiyonudur. Travmatik bir şey yaşadığımızda, bu damarlar ve düğümler tıkanabilir. Zamanla bu tıkanıklık, lenf alanları sıvı ile dolana kadar oluşur. Bu şişliğe lymphedema denir.

 

Bu sıvıyı serbest bırakmak için vücudun her bir bölgesinde derin doku masajı yapılır. Sıcak fomentasyon (aksi takdirde buhar ısı olarak da bilinir) uygulanır. Bu, masajın yıkmayı başarmış olduğu her şeyi sıvılaştırmaya yardımcı olur. Derin lenfatik terapi, vücudun dengelenmesini ve normal durumuna dönmesini sağlar.

Bursa Osmangazi Derin doku masajı

Derin doku masajı, ağrıyı gidermek ve doğal hareketi yeniden sağlamak için bağ dokusu ve kasların daha derin katmanlarını yeniden hizalamayı amaçlıyor. Genellikle kronik ağrıları, boynu, sırt ve omuzdaki gerginliği tedavi etmek için kullanılır.

 

Kronik kas gerginliği, yapışıklıklar – bağlar ve ağrılı katı dokuların bantları nedeniyle oluşur. Yapışıklıklar dolaşımımızı tıkayarak iltihaba neden olabilir ve hareketimizi sınırlandırabilir. Derin doku masajı, derin yapışmalar ve parmak basıncı ile yavaş ve basınçlı hareketler uygulanarak bu yapışıklıkların parçalanmasına yardımcı olabilir. Bu kasların tüm alt tabakasını sağlamak için ve fascia uyarılmak içindir.

 

Bursa Osmangazi Hint baş masajı

Hint baş masajı, iyileşme ve gevşeme biçiminde bir Ayurvedik formudur. Binlerce yıl önce tedavi, kuru saçlı deri kusurları için bir çare olarak sadece baş ve saç bölgesine uygulandı. Bugün, üst sırt, omuzlar, üst kollar ve yüzü içeren çok daha geniş bir terapi var. Bu vücut parçaları önemli enerji merkezleri olarak düşünülür.

 

Bursa Osmangazi  Hint baş masajı, terapötik özellikleri için savunuldu. Gevşeme, konsantrasyon ve enerji teşvik ederken bazı fiziksel rahatsızlıklardan kurtarmaya yardımcı olabilir.

 

Bursa Osmangazi  Bebek masajı

Bebek masajı, bir bebeğin vücuduna hafif vuruşlar ve ritmik el hareketleri uygulaması anlamına gelir. Teknik, batı toplumuna 30 yıl önce getirilen eski bir uygulamadır. Son yıllarda daha popüler hale geldi.

 

Özel eğitim almış bir terapist ebeveynlere bebek masajı temellerini öğretecektir. Bunlara, özel bir yağ kullanarak bir dizi hareket gösterilecektir. Bu terapinin amacı, ebeveyn bebek bağını güçlendirmek ve bebeklerin kendilerini güvende hissetmelerine ve sevmelerine yardımcı olmaktır. Bebek masajı aynı zamanda daha iyi uykuyu teşvik edebilir, rüzgar gibi rahatsızlıkları hafifletebilir ve duygusal stresleri kolaylaştırabilir. Aynı zamanda kas tonusunu ve dolaşımı artırdığı için erken doğan bebeklerin gelişimini de destekleyebilir.

 

Bursa Osmangazi Sıcak taş masajı

Bu terapi, bir dizi sağlık endişesini tedavi etmek için vücuda yerleştirilmiş sıcak taşların kullanılmasını içerir. Sıcak bir taş masajı, vücudu ısıtmak için genellikle geleneksel bir İsveç masajıyla başlar. Taşlar omurganın, midenin veya vücudun diğer çeşitli noktalarının üzerine yerleştirilmeden önce sterilize edilecek ve suda ısıtılacaktır. Bir taş soğuduğunda, yerini başka bir taşla değiştirir.

 

Bir sıcak taş masajının birçok yararı olduğu düşünülmektedir. Bunlar arasında şunlar bulunur:

 

Azalmış iltihaplanma ve şişme.

Kas ağrısı ve rahatsızlığı azaltmak.

Kan akışının artması.

Lenfatik sistemin temizlenmesi.

Artan refah.

Ayrıca son derece canlandırıcıdır ve bastırılmış duyguların serbest bırakılmasını teşvik ettiği düşünülmektedir. Sıcak taş masajının etkilerini destekleyecek hiçbir kanıt olmamasına rağmen, popüler bir tedavidir.

Bursa Osmangazi Lomi lomi masajı

Lomi lomi masajı, aksi takdirde ‘sevgi dolu dokunuş’ olarak bilinen Hawaii’den kaynaklandığı düşünülmektedir. Kas ağrısı ve gerginliği tedavi ederken gevşemeyi teşvik eden tam vücut bakımı biçimini ifade eder. Bir lomi lomi terapisti tüm vücuda uzun akan vuruşlar yapacaktır. Bunlar baştan ayağa sürekli ritmik bir hareketle geçiyor.

 

Bursa ucuz masaj salonları Loma lomi, masaj terapisti ile müşteri arasında derin bir bağ kurma yeteneği ile ünlüdür ve bu da çok yoğun bir deneyime katkıda bulunur.

 

Bursa ucuz masaj salonları Manuel lenfatik drenaj

Manuel lenfatik drenajın amacı, toksinleri ve vücudun aşırı lenfini çıkarmaktır. Lenf, hücreleri dolduran ve kan dolaşımına dönmeden önce onlara besin maddeleri taşıyan berrak bir sıvıdır. Lenf sistemi diye bilinen bir damar ağı vasıtasıyla vücuda taşınır. Lenfatik sistem, sağlıklı bir bağışıklık sistemini desteklemek için hayati önem taşır ve enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olur.

 

Bursa ucuz masaj salonları Manuel lenf drenajı çok hassas, hafif, ritmik el hareketleri içerir. Bunlar lenf lenf bezlerine doğru teşvik etmek için kullanılır. Burada vücut atıkları daha kolay atabiliyor. Manuel lenfatik drenaj ayrıca dokuların şişmesine neden olabilecek birikimleri uyarmaya yardımcı olur.

 

Bursa ucuz masaj salonları Dekompresyonlu dokunun yanı sıra manuel lenfatik drenajın faydaları arasında şunlar söylenir:

 

Bağışıklık sisteminin gelişmiş işlevselliği

Daha berrak cilt

Derin gevşeme

Artan enerji.

Doğum sonrası masaj

Doğum sonrası masaj, zihin ve bedenin anneliğe uyum sağlamasına ve doğum sürecinden kurtulmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Özel olarak eğitilmiş bir terapist terapiyi müşterinin ihtiyaçlarına göre uyarlayacaktır. Bu, onları belirli ağrı ve sızıları gidermek ve nazik teknikler kullanarak yerleştirmeyi içerir.

 

Bursa ucuz masaj salonları Doğum sonrası masajın faydaları stresin azalması, daha iyi uyku ve dengeli hormonlar içerir. Aynı zamanda şişmeyi arttırmaya, ağrı ve ağrı kesmeye yardımcı olabilir ve iyileşme ve emzirmeyle yardım edebilir. Yeni anneler, hazır hissettikleri anda tedaviyi alabilirler.

 

Bursa spor masajı Doğum öncesi masaj

Gebelik sırasında ortaya çıkan vücut değişiklikleri ağrıya ve rahatsızlığa neden olabilir. Bursa spor masajı Prenatal bir masaj, stres ve gebelikle ilişkili herhangi bir ağrı ve ağrıyı azaltmak için tasarlanmıştır. Bu, hamilelik çağındaki annelere daha rahat ve doğum için hazırlanmalarını sağlar.

 

Doğum öncesi masaj nazik bir terapidir. Özel olarak eğitilmiş bir terapist, kadının ihtiyaçlarına ve gebeliğin şu an evresine uyarlanmış hafif, ritmik teknikleri kullanacaktır. Bir kadının hamile bedenini rahatça yerleştirmek için yastıklar ve kesilmiş masaj masası kullanılacaktır.

 

Bursa spor masajı Düzeltici masaj

Telafi masajı, kas yaralanmalarını ve ağrıları önlemede ve iyileştirmede etkilidir. Bursa spor masajı Tıkanıklıkları ve hasar görmüş hücreleri çıkarmak için derin doku teknikleri kullanmayı içerir. Bu iyileşme süresini azaltmaya ve iyileşmeyi teşvik etmeye yardımcı olur.

 

Bursa spor masajı Telafi masajı eski yaralanmalardan yara dokularını çıkarmak için de kullanılabilir, bu da tekrarlanan bir yaralanma şansını azaltır. Sırt ağrısını yumuşak dokuya kan tedarikini arttırdığı için tedavi etmek en sık kullanılır.

 

Bir cevap yazın

mersin escort bayan