Bursa Bali Masajı Salonları

eminotobursa.com üzerinden bali masajı yaptırabilir, en iyi bali masaj keyfi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

 

Bali masajı – Tayland masajından farklı mı?

27 Ekim, 2008, 10:48

Uyarı: Masajlarla ilgili tek deneyime sahip spor terapi mesajları ve Tay masajları.

 

Koca, Tayland masajlarını çok seviyor ve Tayland’tayken bu acı verici bükme ve çatlama masajlarının hemen her gününü düşündüğüm şeyleri elde etmemizi sağlıyor.

 

Balinese masajları nasıldır? Daha çok derin doku masajlarına / İsveç masajlarına benziyorlar mı yoksa doğasında daha spa benzeri mi var?

 

Ayrıca, masajlar Tayland gibi dükkanlarda kolayca erişilebilen masajlar ve bu dükkanlardan birinde bir saatlik masaj ücreti ne olabilir, masajlar / spa hizmetleri için oldukça batılılaşmış fiyatlar sunuyorum.

 

Teşekkürler!

 

Geleneksel Bali masajları istediğiniz kadar nazik veya sağlam olabilir. Kesinlikle acı vermezler. Daha rahat, daha yavaş bir deneyim. Tıbbi bir durum için her ay derin doku masajı yapmak zorundayım, inan bana balyoz masajı benim için parkta yürürken çok sağlam olduğumu söylesem bile.

 

Ucuz bir masaj yapmak için her yere küçük dükkanlar var. Tablolar ve perdeler masajı yapmak için (bu benim ilk deneyimim, biraz zor ama keyifli idi) paspaslar, erkekler ve kadınlar bir araya getiren bir odada herkesin arasında değişiyor; Müzik oynamanın yanı sıra, plaj masajlarına, spa paketleri üzerine tam olarak.

 

Temmuz ayında gizlilik için masalar ve perdeler bulunan bir dükkanda bir saat gelenek masajı için 50.000 rupiah ödüyoruz. Kocam ile ilk masajı konuşmak 5 yılımı aldı, şimdi neredeyse her gün birlikte bir tane var. O gerçek bir dönüştürücü.

 

Tayca mesajı ve Bali mesajı tamamen farklı.

 

Bali masajı, Tayland’ı karakterize eden sert germe ve jimnastiğin hiçbirine sahip değildir.

 

Bali masajı daha akıcı ve gevşiyor. Terapist, genellikle, istenen basınç miktarı hakkında bilgi alır ve tercihlerinize göre ayarlanır.

 

Bali dışında tatil köyleri dışında birçok kaplıcalar var (uyarı: lüks resort otel spaları outrageously pahalı ama konforlu)

 

Düşük sonunda plaj masajları, satıcının birçok plajında ​​mevcut.

 

Bali masajı, Tayland masajından gerçekten farklı. Bali’de Tay masajı sunan yerler var. Arkadaşım ve ben inanılmaz bir Taylandlı masaj biraz cılız görünümlü bir yer sadece Courtyard Hotel caddenin altındaki Legian vardı. Onun adını hatırlayamıyorum, ancak otelin cadde ile aynı tarafında idi ve büyük bir ahşap bina oldu. Masaj maliyeti yaklaşık 5 $ bir saat artı biz kızlar için iyi bir ipucu verdi. Onun kesinlikle güzel bir yer değil, ama masaj harikaydı. Arkadaşımla üç kez gittik.

Lüks tatil köyleri, açık havada masaj yaptırmayı isteyen konuklara sıklıkla hitap eder.

 

Bir otel odasına girdiklerinde yaptıkları ilk şeyle bir insanı çok şey anlatabilirsin. Bazıları, havluların kabarıklığını test etmek için banyoda kestirme yol alırken, diğerleri tercih edilen gece yarısı hafif atıştırmalık için oda servis menüsünü inceliyorlar.

 

Şahsen, kaplıca menüsünü elimde tutuyor ve sık sık bütçeli bir ekonomi sınıfı uçuşundan sıkışık birçok saat sonra düğümlenmiş – yağlar ve balsamlar kaslarımı rahatlatacak ve hislerimi rahatlatacak bir nirvana kadar yorgun bedenimi nasıl taşıyacağımı planlıyorum. Ve sonra birçok otel spasının gerçeği ev vurur – fiyatlar.

 

Şans eseri tatile gelince, Neyse ki güneydoğu Asya’da ki birçok tatil bölgesi, sayısız seçeneğe sahiptir.

 

 

Peki hangi tedaviyi seçeceğinizi ve harcamanın ne kadarını seçersiniz?

 

Her şeyin vücudunuzun ihtiyaç duyduğu şeylere bağlı olduğunu söylüyor, Maldivler’teki PER AQUUM Niyama’daki Lime Spa direktörü Ana Marques’e göre.

 

Takımadalar, azur ve aşırı su masajlarında uzmanlaşmış, aynı zamanda ayurvedik tedaviler içeren spa nirvana’sidir.

İki Dakikalık Eser bülteni için kaydolun

“Uzun yolculuktan sonra yoruluyorsanız, varış gününüzde bir uyku terapisi yaptırın ve hemen rahatlayın ve tatiliniz için hazır olun. Ne istediğinizden veya sizin için doğru olandan emin değilseniz, Terapistlerinizi şaşırtacaktınız, size en pahalı tedaviyi satmak için orada değil, daha ziyade cildinizdeki biraz fazla nemden rahatlatıcı gergin kaslara kadar vücudunuzun ihtiyacı olanı. ”

 

Ve Marques, spa tedavilerini kestirmek için tavsiyede bulunmazken, “Güneş orada olduğunda ve güneşlenmek istemiyorsanız, gün boyunca en iyi tedaviyi yaptırın” dedi. Ben her zaman konuklara su aktiviteleri için harcanan bir günün ardından masaj üzerine savurganlık yapmasını ya da lüks vücut sargısı ile güneşin altında soğumasını söylüyorum. ”

 

Buna rağmen yüzleşelim, birçok insan tatillerde bir dizi muameleyi denemekten hoşlanıyor. Burada üç fiyat noktasında bir masajdan bekleyebileceğiniz bir Bali örneği var.

 

REFLEKSOLOJİ MASAJI $ 7,50

Öğleden sonraki tropikal sağanak yağmurun Seminyak caddesine çarptığı zaman, şehrin sokaklarını çizen yüzlerce masaj ve güzellik salonu arasından bir saat uzakta kalacak daha iyi yerler var. ]]

 

Her ne kadar biz oraya gitmedik ve birçoğu “minder kirli, dank bir katta” olan – ancak çaktırma yapan bir genç adamın veya bayan cekme olabilir, streç , Dokunun ve bükülmeleri ayağınızın dışına doğru itin. Bu fiyata tedavi kalitesi çok vurulur ve özür diler, terapötikten açıkçası ilgisiz.

 

Genellikle ayaklarınız bir kovada yıkanır ve kokulu bir krem, birer birer ayaklarınızın içine işler. Birçok ucuz masaj, hızlı bir boyun ve omuz ovuşturarak biter. Bunu istemiyorsanız ve tootsie’leriniz için harcanacak zamanı tercih ederseniz onlara bildirin. Oda neredeyse kesinlikle iyi aydınlatılmış, biraz gürültülü olacak ve havlular genelde ince bir zımparayla benzeyeceklerdir. Ancak evdeki biranın fiyatı için kim şikayet ediyor?

 

İPUCU: Ucuz ve neşeli yapıyorsanız, sandalyelere bir göz atın. Bu fiyatla iyi recliner olan bir yer bulabilirseniz, kendinize saklayın.

 

NEREDE GİTMEK: Bali’nin ana plaj alanlarında listelenmesi gereken çok fazla caddede tabelaya bakmanız yeterlidir. Çoğu, saat 11’e kadar açıktır. Bir saatte 7.50 ila 10 dolar arasında bir ödeme bekleyebilirsiniz.

 

40 $ İMZA MASAJI

 

Bali’de toplu cheapie’nin üstünde bir kesim isteyen ancak evdekilerden daha uygun olan orta menzilli masaj seçenekleriniz var. Bu fiyat aralığındaki birçok kaplıca gibi Sundari Day Spa, pick-up hizmeti, varışta bir zencefil çay ve tercihlerimizi ve rahatsızlıklarımızı öğrenmek için bir anket sundu. Biz, inşaat için bir musluk gelen sürekli çekiç arasında değişen gürültü ile yanındaki kapı hakkında söylendi değildi. Dolayısıyla herhangi bir kesinti olup olmayacağını spa’nıza sormakta yarar vardır. Çiftler tedavi odası, özel olmasına rağmen, biraz sıkışıktı, yani terapistler pozisyon değiştirmek istediğinde sürekli fısıldıyordu. İmzalı masajım, rahatlamış olmasına rağmen, uzantılar büyük ölçüde MIA olmasına rağmen “yoga gerilimi ve derin terapötik darbeler kombinasyonu ile yeniden canlandıran komple bir vücut” sözü verdi. Belki de sondajlar beni çok rahatsız etmişti.

 

İPUCU: Bu fiyat aralığındaki kaplıcalar, ciddiyetle iyi paket fırsatları sunuyor. Bazen bir masaj ve yüz sadece bir muameleden çok daha pahalıdır.

 

NEREDE Gideceğiniz yer: Bazı orta sınıf kaplıcalar sokak seviyesinde değildir, bu nedenle araştırma yapmayı öder. Bali’deki diğer gözde mekanlar arasında Bodyworks, Jari Menari, Sundari Day Spa ve Spa Bali bulunmaktadır. Vergi dahil bir saatte yaklaşık 40-50 dolar ödemeyi düşünün.

 

120 $ RESORT MASAJI

 

“Sizin için ne ödeme yaparsınız” ifadesi, Anantara Uluwatu’nun çiftlik odasından daha doğru olamazdı. Açık duş, kabarık bornozlar ve kaliteli banyo malzemeleri, tedavilerden önce veya sonra kullanılabilir. Tedavi, terapistlerimizi “ayak ritüeline” başlamaya çağıran meditatif bir gong sesiyle başlar – geleneksel bir banyo ve ayağın pul pul dökülmesi. Terapistler, ısıtılmış masaj masalarının etrafında kelebekler gibi hareket ederler çünkü ihtiyaç duyulan her noktaya doğru miktarda basınç uygularlar. Kullanılan yağ kokusundan müzik temposuna kadar olan her şey bize kalmış – tatillerde neredeyse pek çok karar alınmıştı. Geleneksel Bali masajı, gevşeme ve gelişmiş kan akışı sağlamak için avuç içi basıncının ve germe kombinasyonunu kullanır. Saatte en az üç kez uyuyorum. Tedaviden sonra güzel bir dalma havuzuna bakan dinlenme odasında çay ikram edilir.

 

İPUCU: En iyisini sonuna kadar saklayın. Bir çare veya üst düzey bir tedavi planlıyorsanız, tatilinizin sonuna doğru yaptırın veya daha ucuz yerlere geri dönen kaba bir açıklama olabilir.

 

Nereye Gidilir: Her beş yıldızlı otelde bir spa bulunmaktadır. Anantara’da Seminyak’da bir spa, Legian, Çift Kişilik Altı Lüks Otel ve Ayana Resort and Spa’nın da spalar var. Saatte 110 dolara, artı vergi ödemeyi düşünün.

DÜŞÜK DÜŞÜK DÜŞÜK: MASAJ MENÜLERİNE İLİŞKİN REHBER

 

RELAXATION MASSAGE tam olarak ne diyor demektir. Tercih ettiğiniz baskıyı belirtmeniz istenecektir, ancak burada çok yorucu bir şey yoktur. Yeni başlayanlar için veya yağsız olsun, iyi bir masaj.

 

SPOR MASAJI, gevşeme masajının tam tersidir. Daha sonra harika hissedebilirsiniz, ancak terapistin ağrıyacağınız lekelerin derinliklerinde çalışması gibi bazı ciddi rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Atletler ve derin doku yaklaşımına dayananlar için ideal. İlk gişeler tatillerde kaçınılmalıdır.

 

SICAK TAŞ MASAJI – volkanik taşlar ısıtılır ve kasları ve dokuları yumuşatmak için vücuda kayar. Taşlar ellerin yerine kullanılır ve basıncın düşürülmesi için gerginlik noktalarına da yerleştirilebilir.

 

KAPLİNLER MASAJI – iki masaj, bir oda. Sevdiklerinize bir ev paylaşabilirsiniz, ancak bu, mutlaka bir masaj odasını paylaşmak istemediğiniz anlamına gelmez, özellikle de biriniz horlamaya yatkındır.

 

THAI MASAJI, kasları uzatan ve yönlendiren geleneksel bir teknik olan giysi giyen spor masajı gibidir. Terapist masaya atladığında çığlık atmayın – onların kaldıraç almalarına yardımcı olur. Sana büyük bir egzersiz yapmış gibi hissetmenizi sağlayabilir.

 

SHIRODHARA, vücuda bir masaj yapılıyorken alnına sürekli bir yağ akışı dökülen ayurvedik bir tedavi şeklidir – üçüncü göz çakrası.

 

LOMI-LOMI MASAJ, gövde üzerinde kayma hareketi oluşturmak için kolları, el kollarını, parmakları ve ayaklarını kullanan bir Hawai tekniğidir.

Bir cevap yazın

mersin escort bayan